Објавено на:

(Видео) Снимка од дрон: Илјадници луѓе во Москва учествуваа во маршот на „Бесмртниот полк“

t

На социјалните мрежи се појави снимка од дрон од денешиот марш на “Бесмртниот полк” во Москва во која учествуваа илјадници луѓе.

Маршот го предводеше рускиот претседател Владимир Путин кој за време на настанот носеше слика од неговиот починат татко.

Русија денес на грандиозен начин го одбележа Денот на победата над фашизмот. Околу 11.000 војници маршираа со воена опрема на Црвениот плоштад во Москва како дел од традиционалното одбележување на овој ден.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Киев најавува напади на Москва?

Додека се пребројуваат тенковите што сојузниците ќе…

(Видео) Хаос во Москва: Гори еден од…

Пожар рано утринава го зафатил еден од…

Милотинова: Белград и Москва немаат интерес Македонија…

Ниту Белград ниту Москва немаат интерес Бугарија…

Бројот на загинати во пожарот во Москва…

Бројот на загинати во пожарот на плоштадот…

(Видео) Трагедија во Русија: Две лица загинаа…

Две лица загинаа во пожар во зграда…