Објавено на:

(Видео) Советникот за национална безбедност на САД: Не може да се зборува за одредени оружја што ги пративме во Украина – Дали се работи за биолошко оружје?

t

Раша Тудеј објави видео од рпес конференција на советникот за национална безбедност на САД, во кое вели дека не може да зборува за дел од оружјата кои биле испратени во Украина.

“Советникот за национална безбедност Џејк Саливан вели дека САД и испраќале на Украина оружје за кое „не може да зборува за тоа, не може да го рекламира“

Исто како што не може да потврди извори или да даде детали за наводите?” – пишува Раша Тудеј.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД свечено ја отвори постојаната воена база…

Американските копнени сили денеска ја добија својата…

По Киев јапонскиот премиер пристигна и во…

Јапонскиот премиер Кишида пристигна во Буча со…

Нуклеарна војна во најава? Путин и Шојгу:…

Русија ќе биде принудена да реагира доколку…

„Југословенско сценарио“ вели Москва за намерата на…

Портпаролката на Министерството за надворешни работи на…

Повторно контра сите во ЕУ: Унгарија нема…

Унгарија не сака да испраќа муниција во…