(Видео) Солза Грчева до полицијата: Спуштете ги штитовите и пуштете народот да си ја земе Владата!

t

Спуштете ги штитовите и пуштете го народот да си ја земе Владата! Ова денес им го порача Солза Грчева на полицајците кои ја штитат владината зграда од демонстрантите.

Ситуацијата на протестите против францускиот предлог експалираше и демонстрантите се обидоа да влезат во зградата на Владата.

Следете ја ситуацијата во живо на следниот ЛИНК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Статистиката ја побива Владата: Реалната плата е…

Просечната нето-плата во мај достигна 31.407 денари,…

Македонска клетва: Социјалистите го враќаат мандатот –…

Утре БСП го враќа неисполнет мандатот на…

(Фото) Македонците во Лондон до Макрон: Запри…

Македонската дијаспора во Лондон одржа протести пред…

Изборите во Бугарија се’ поизвесни: Трифонов нема…

Лидерот на „Има таков народ“ и забавувач…

Македонците и денеска протестираат против францускиот предлог

Пред Собранието и денеска повторно се собрани…