Објавено на:

(Видео) Со величествени огномети жителите на Нов Зеланд и Австралија ја дочекаа новата 2023 година

t

Австралија, Нов Зеланд, пацифичките острови и земјите од југоисточна Азија веќе ја дочекаа новата 2023 година. Величествено шоу со огномет традиционално блесна во Сиднеј.

Не помалку величествен дочек на новата година имаше и во Нов Зеланд.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Силен земјотрес во близина на Австралија

Во понеделникот земјотрес со јачина од 5,8…

(Видео) СТРАШНА несреќа во Австралија: Во судир…

Четири лица загинаа во судир помеѓу два…

(Видео) Додека вие ги слушавте Карлеуша и…

Група Австралијци ја прославуваше новата година со…

(Видео) Со величествени огномети жителите на Нов…

Австралија, Нов Зеланд, пацифичките острови и земјите…

САД и Австралија ја повикаа Јапонија да…

САД и Австралија денеска ја повикаа јапонската…