Објавено на:

(Видео) Со цвеќе и посебна церемонија, руските војници им се заблагодарија на медицинските лица за нивниот ангажман во Украина

t

Воениот персонал – специјалисти на медицинската служба на вооружените сили на Руската Федерација прифаќаат честитки за нивниот професионален празник во зоната каде се спроведува специјалната воена операција во Украина, соопштуваат од руското Министерство за одбрана од каде објавија и видео.

На видеото се гледа дека воените лица им носат цевќиња на медицинските сестри, а има и специјална церемонија со која им се заблагодаруваат за ангажманот.

Видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лавров удри по ЕУ: Нацистите ќе влезат…

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, предлага…

Кадиров “воскресна”: Жив и здрав сум!

На официјалниот Телеграм канал на чеченскиот лидер,…

Шојгу: Односите помеѓу Иран и Русија достигнаа…

Односите помеѓу Иран и Русија достигнаа највисоко…

Москва: Воените вежби на НАТО се подготовка…

Планираните воени вежби на НАТО во 2024…

Македонците наведени како посебен народ во Царска…

Соседните држави очигледно погрешно пресметаа кога мислеа…