Објавено на:

(Видео) Со цвеќе и посебна церемонија, руските војници им се заблагодарија на медицинските лица за нивниот ангажман во Украина

t

Воениот персонал – специјалисти на медицинската служба на вооружените сили на Руската Федерација прифаќаат честитки за нивниот професионален празник во зоната каде се спроведува специјалната воена операција во Украина, соопштуваат од руското Министерство за одбрана од каде објавија и видео.

На видеото се гледа дека воените лица им носат цевќиња на медицинските сестри, а има и специјална церемонија со која им се заблагодаруваат за ангажманот.

Видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руската армија обвинува: Украинците претвораат цивилни објекти…

Руска армија: Украинските нацистички баталјони ги претвораат…

Русија достави 507 тони хуманитарна помош во…

Пет хуманитарни акции беа спроведени од страна…

Путин ги пофали младите Руси за активната…

Младите во Русија се трудат да го…

Москва: САД се на работ да станат…

Постојаната поддршка на Вашингтон за Киев за…

Стејт департментот тајно го предупредил Конгресот за…

Стејт департментот тајно го предупреди американскиот Конгрес…