(Видео) Спасовски се огласи за убиството на Тот: Случајот е целосно расчистен, немаме информации дека лицето по кое се трага ја напуштило државата

t

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска на прес конференција посочи дека за случајот со ракометарот Денис Тот има две лица приведени, додека по едно лице се трага.

Тој додава дека за ова лице ќе има распишано централна, но и меѓународна потерница.

„Овој случај е целосно расчистен“, вели Спасовски.

На прашањето дали истото лице можеби ја напуштило државава, Спасовски вели дека засега немаат такви информации.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одбрана ќе набавува осум нови хеликоптери, најавува…

Министерството за одбрана ќе набавува нови повеќенаменски…

Борел: Партнерството меѓу Русија и Кина има…

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика…

Вучиќ: Целта во надворешната политика е да…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во…

Ахмети го назначи Рафис Алити за кординатор…

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во…

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…