(Видео) Спасовски се пофали со “сите успеси” на МВР во време на неговото министерување

t

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на Фејсбук објави видео во кое се монтирани снимки од успесите на министерството под негово водство.

„Видео презентација за Монографијата „МВР за граѓаните 2017-2021″ – сведоштво на еден историски моментум“, напиша Спасовски на Фејсбук.


Во видеото може да се видат исечоци од секојдневната работа на припадниците на полицијата, заедно со успесите кои ги постигнало МВР додека со него раководи Спасовски, како реновираните објекти и опремените полицајци.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен криминалец од Грчец баран со потерница

Денеска (24.06.2022) во 12.20 часот во Скопје,…

МВР продолжува да ги ровари кафичите: Во…

Вчера вечер, седум лица во скопски локали…

Спасовски: МВР е посветено кон натамошното развивање…

Министерството за внатрешни работи е посветено кон…

Починат маж пронајден во Кисела Вода

Починат маж вчера попладне бил пронајден во…

Засилени контроли на МВР: 217 санкции во…

Министерството за внатрешни работи во текот на…