Објавено на:

(Видео) Спиеш ли мирно Тpaмп: Со анимиранo видео, Иран се зakaни дека ќе го ликвидиpa Tpaмп

t

Веб-страницата на врховниот лидер на Иран сподели анимирано видео на кое е прикажан робот кој повикува во напад со дрон за да го убие поранешниот претседател Доналд Трамп.

Анимираното видео беше дел од одбележувањето на годишнината од убиството на иранскиот генерал Касем Сулејмани на 3 јануари 2020 година, командант на иранските прекуокеански сили Кудс, кој беше убиен во напад на американско беспилотно летало во Багдад.


Видеото, објавено во средата на веб-страницата на Хамнеи, покажува како Трамп е цел на напад со дрон на неговиот терен за голф Мар-а-Лаго, предупредувајќи дека „одмаздата е дефинитивна“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најмалку тројца загинати при уривање на трговски…

Најмалку три лица загинаа, а повеќе од…

(Фото) Застрелан полковник на Исламска револуционерна гарда…

Припадник на силите Кудс на Корпусот на…

Руски медиуми предупредуваат: Израел се подготвува за…

Израел се подготвува за војна со Иран.…

После Русија, Македонија ги санкционираше и Иран…

Македонија, и Србија, Црна Гора, Албанија, БиХ,…

Иранскиот претседател: Не планираме да се откажеме…

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси денеска нагласи дека…