(Видео) Србите го воодушевија Ѓоковиќ: Му скандираа и пееа четири часа пред хотелот – Ѓоковиќ им се јави од прозор!

t

Голем број луѓе протестираат. Во еден момент и самиот Новак ги поздравил од прозорец!

Насобраните го скандираат Ѓоковиќ и бараат тој итно да биде ослободен.

Покрај голем број српски знамиња, има и македонски и грчки симболи. Сето тоа е придружувано од полицајци кои се распоредени околу демонстрантите. Нема никакви инциденти и се се одвива без проблеми.

Во Мелбурн моментално е вечер (22 ч.), а судејќи по инцидентите на лице место, насобраните немаат намера да се разделат.

Пред сместувањето на Новак во моментов грми „Ѓурѓовден“. Атмосферата е навистина фантастична и нема сомнеж дека позитивно влијае на Ноле.

Можеме само да замислиме што ќе се случува на Австралија опен, се додека Новак ја добие поканата за настап на првиот Грен слем во сезоната.

Протестот заврши нешто пред полноќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Австралија им се извини на жртвите од…

Скандалот со талидомид е „едно од најтемните…

Како одговор на Ѓоковиќ „Голема Албанија“ на…

„Фејсбук“ профилот на Асоцијацијата на тениски професионалци…

Ѓоковиќ против Синер за најголемата награда во…

Новак Ѓоковиќ и Јаник Синер вечерва ќе…

Ѓоковиќ: Едвај се спасив – ме давеше…

Најдобриот тенисер на планетата, Новак Ѓоковиќ, се…

Ѓоковиќ лесно до осминафиналето на Мастерсот во…

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ вечерва го…