Објавено на:

(Видео) Србија ги олабавува Ковид мерките

t

Кризниот штаб на Владата на Србија за борба против крунскиот вирус на денешната седница донесе одлука за укинување на пропусницата за ковид, а таа одлука ќе стапи на сила од сабота.


Покрај укинувањето на пропусниците за ковид имаме и задржување на препораката за носење маски во затворени простории.Кога станува збор за вкупниот број на собири во затворени простории, лимитот е укинат, практично од сабота сите кина и театри ќе можат да работи нормално.изолација се уште е на сила“, изјави членот на Кризниот штаб Дарија Кисиќ Тепавчевиќ.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Инвестициски бум во Србија: Мерцедес и Тојота…

Република Србија може да добие две нови…

Србија ги ограничи цените на прехранбените производи…

Владата на Република Србија на денешната седница…

Кличко: Како што Албанците се бореа против…

Во разговор за швајцарскиот весник „Ле кантон…

НАТО има “правен имунитет”: Не може да…

НАТО одговори на тужбите на жртвите од…

Хрватската академија на науките и уметностите бара…

Хрватската академија на науките и уметностите (ХАЗУ)…