Објавено на:

(Видео) Српскиот коментатор “еруптираше” по голот на Трајковски

t

Македонската фудбалска репрезентација го победи светскиот шампион Италија со 1 спрема 0 на гостински терен.

Погледнете ја реакцијата на српскиот коментатор по голот на Трајковски:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сефте победа на македонските одбојкари за убедлив…

Во својот прв настап одбојкарската репрезентација на…

Кирил Лазаров и Филип Миркуловски ќе го…

Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил…

Ракометна радост: Македонија ја победи Романија

Македонската ракометна репрезентација одигра натпревар со моќен…

Емотивна македонска поезија за војната

Профилот „Македонска поезија“ на социјалните мрежи со…

ФИФА ранг листа: Македонија останува на 67…

Македонската фудбалска репрезентација останува на 67. позиција…