(Видео) Стевче Јакимовски повторно „ловеше“ неработници на Комуналец

t

Градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски на својот Фејсбук профил објави видео во кое прави обиколка низ оваа Општина за да види дали има работници на „Комунална хигиена“ низ неа и нагласува дека нема тој да ја работи нивната работа.

Лично направив кратка обиколка на главните улици во Карпош и го снимив ова видео за да се уверат граѓаните на Карпош како се потценети од страна на ЈП Комунална хигиена- Скопје иако имаат најголем процент на наплата токму од нашите 24 илјади домаќинства кои живеат на територија на Карпош, напиша тој.


Како што вели, не бара неговата работа да ја работи никој, но нема ни тој да ја работи нивната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Започна и средбата меѓу лидерите на…

Во Клубот на пратениците попладнево почна средбата…

(Видео) Пендаровски: Доколку воопшто постои промена на…

Поради шпекулациите во јавноста дека постои договор…

(Видео) Апсиев е гнида, психопат или е…

Како одговор на новинарско прашање претседателот Пендаровски…

(Видео) Пендаровски предлага да се прифати Францускиот…

Доколку ова не е последен услов, односно…

(Видео) Пендаровски: За мене францускиот предлог е…

Советот беше во полн состав, плус на…