Објавено на:

(Видео) Страшен ракетен напад на Харков!

t

Во тек е специјалната воена операција на Русија во Украина која започна на 24 февруари.

Русија го оправдува нападот врз Украина со оправдување дека спречува геноцид на населението во Донбас, додека украинската страна обвинува за инвазија од Русија.


На социјалните мрежи и порталите постојано се објавуваат снимки и слики од нападите на двете страни.

Ова е едно од видеата во кое се гледа страшен ракетен напад во Харков.

Видете за што се работи:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕУ одобрува дополнителни 500 милиони евра за…

Министрите за надворешни работи на ЕУ се…

Претседателот на кримскиот парламент: Ослободените украински територии…

Претседателот на кримскиот парламент Владимир Константинов ги…

Кина кон земјите од Г7: Гледајте си…

Пекинг го отфрли барањето на Г7 да…

Официјално: Русија денеска го прекина снабдувањето со…

Рускиот извоз на електрична енергија во Финска…

Русија дозволи евакуација на ранети од Азовстал:…

Руската армија воведе прекин на огнот во…