(Видео) СТРАШНА БУРА ВО БУДВА: Ветер од 100 километри на час носи сè пред себе

t

Силен ветер и бура се забележани во Будва, ветерот дува и со над 100 километри на час, информираат тамошните медиуми.

Секторот за безбедност во Будва ги замоли сите граѓани вечерва да останат во своите домови поради најавените лоши временски услови, за да се спречат евентуални повреди и последици по човечки животи.

Силните налети на бурата, кои почнаа да дуваат во попладневните часови, им прават големи проблеми на граѓаните на Бар. Ветерот ги кине гранките на дрвјата. Регистрирани се удари на ветер од 25,8 метри во секунда, што е околу 93 километри на час.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) СТРАШНА БУРА ВО БУДВА: Ветер од…

Силен ветер и бура се забележани во…

(Видео) Куќи паѓаат во морето: Страшно невреме…

Силната бура „Фиона“ го зафати источниот дел…

Услови за ново невреме и голема нестабилност…

Како што се чини, непредвидливото време продолжува…

УХМР: Невреме како вчерашното во Скопје се…

Од УХМР истакнуваат дека вчера во Скопската…

ЈП “Паркови и зеленило”: Невремето откорнало или…

Екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ после…