Објавено на:

(Видео) Страшна експлозија во хотел во Куба – Има загинати

t

Кубанските служби за итни ситуации трагаат по преживеани меѓу урнатините на хотел во Хавана, главниот град на Куба.

Во хотелот „Саратога“ се случила експлозија, а не е јасно што ја предизвикало.

Хотелот се наоѓа во центарот на Хавана, а уништени се автобуси и автомобили паркирани пред хотелот. Кубанската полиција и пожарникарите трагаат по преживеани.

Според најновите информации, пронајдени се 8 загинати лица, бројката најверојатно ќе расте.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Црн пакет фрлен пред рускиот конзулат…

Сомнителен пакет денеска беше фрлен до рускиот…

Максимално понизни на “камшикарите”: Одлуката за воведување…

Владината одлука за воведување на визи за…

(Видео) Детали за експлозијата во Истанбул: 4…

Според првите извештаи, четири лица го загубиле…

Страшна експлозија во Истанбул: 11 лица се…

Единаесет лица се повредени во експлозија во…

(Видео) ПОТРЕСНИ сведоштва на рударите од турскиот…

Трагедија ја потресе Турција откако во експлозија…