Објавено на:

(Видео) СТРАШНА несреќа во Австралија: Во судир на два хеликоптери загинаа четири лица

t

Четири лица загинаа во судир помеѓу два хеликоптери во близина на Златниот брег („Голден коуст“) во Квисленд, Австралија.

Девет патници, пак, се повредени од кои тројца се во критична состојба.

Австралиското биро за безбедност на транспортот веднаш се огласи најавувајќи дека отвора истрага.

Судирот се случил околу 14 часот по локално време, а првичните информации од полицијата во Квисленд се дека до него дошло додека еден од хеликоптерите слетувал, а друг полетувал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Силен земјотрес во близина на Австралија

Во понеделникот земјотрес со јачина од 5,8…

(Видео) СТРАШНА несреќа во Австралија: Во судир…

Четири лица загинаа во судир помеѓу два…

(Видео) Додека вие ги слушавте Карлеуша и…

Група Австралијци ја прославуваше новата година со…

(Видео) Со величествени огномети жителите на Нов…

Австралија, Нов Зеланд, пацифичките острови и земјите…

САД и Австралија ја повикаа Јапонија да…

САД и Австралија денеска ја повикаа јапонската…