Објавено на:

(Видео) Страшни експлозии во Харков: Половина од центарот на градот срамнет со земја

t

Затрашувачки снимки пристигаат цело време од Украина откако започна руската инвазија.

На видеата споделени на Твитер се гледа центарот на вториот по големина град во Украина, Харков кој е во непосредна близина со руската граница.


На видеото може да се види страшна експлозија во центарот на градот, во близина на градското собрание, експлозија која со земја го срамни овој дел од градот.

Во другото видео пак може да се види како изгледа центарот на градот по гранатирањето.

Страшно…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарија се пишмани: Ќе ја разгледува опцијата…

Бугарија планира да разговара за исплатите на…

ССМ најави масовни протести од утре: Не…

За време на протестите од 1-ви Мај,…

Русите го деминираа Мариупол: Животот се враќа…

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека…

(Видео) Поранешен јапонски премиер: Америка покажа дека…

Поранешниот јапонски премиер Шинзо Абе денеска изјави…

Пендаровски: Ако Путин некако успее да победи…

Претседателот Стево Пендаровски во рамки на годишниот…