Објавено на:

(Видео) Страшни експлозии во Харков: Половина од центарот на градот срамнет со земја

t

Затрашувачки снимки пристигаат цело време од Украина откако започна руската инвазија.

На видеата споделени на Твитер се гледа центарот на вториот по големина град во Украина, Харков кој е во непосредна близина со руската граница.


На видеото може да се види страшна експлозија во центарот на градот, во близина на градското собрание, експлозија која со земја го срамни овој дел од градот.

Во другото видео пак може да се види како изгледа центарот на градот по гранатирањето.

Страшно…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приберете децата: Геј парада денес во Скопје

Националната мрежа против хомофобија и трансфобија денеска…

ЕСМ: Мораме да ја поскапиме срујата, енормно…

Од ЕСМ велат дека компанијата понудила цена…

Џонсон стравува дека Украина ќе биде принудена…

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави денеска дека…

Курсна листа на НБРМ: Колку чини еврото…

Според средната курсна листа на НБРМ, еврото…

Рама пак брутален: Кандидатскиот статус е еден…

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking…