(Видео) СТРАШНО: Еве како изгледа руската воена колона, долга 64 километри!

t

Руска колона од воени возила, текови, борбени возила, траснпортери, долга цели 64 километри се движи кон украинскиот главен град Киев. Колоната се протега од градот Прибирск до аеродромот Антонов!

Според сателитски снимки, конвојот се протега од аеродромот Антонов, 25 километри од центарот на Киев, до градот Прибирск на север, објави американската компанија Максар врз основа на своите сателитски снимки.


Покрај тенкови Т-72, ​​инженерски возила, носачи- на мостови, борбени возила на пешадија БМП-1, 2, 3, на објавените снимки се и тешки оклопни транспортери БМПТ Рамка, повеќецевни ракетни фрлачи Град и Смерч и носачи носачи Термбарик. оружје TOS-1A.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ердоган предлага смртна казна за подметнувачите на…

Tурскиот претседател Реџеп Таип Ердоган предложи воведување…

(Вознемирувачко видео) Први снимки од пукањето во…

Во главниот град на Норвешка две лица…

„Шарли Ебдо“: Македонија – земјата која повеќе…

Францускиот сатиричен неделник „Шарли Хебдо“ со текст…

Знае ли нешто австрискиот канцелар: Нехамер гледа…

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот…

Голем терористички напад во Норвешка: Најмалку 19…

– Норвешката полиција денеска соопшти дека смртоносните…