Објавено на:

(Видео) Страшно: Изгоре преполн траект – 37 загинати

t

Најмалку 37 лица загинаа, а 72 се повредени во пожар на преполн траект на југот на Бангладеш, соопштија локалните власти.

Пожарот избувнал три часа по полноќ по локално време, во близина на градот Џалакати, на брод што испловил од главниот град Дака и тргнал на југ кон градот Баргуна, оддалечен 250 километри.


Акцијата за спасување продолжува и дека најверојатно бројот на жртви ќе биде поголем, јавија локалните медиуми. Засега не е познато што го предизвикало пожарот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Британија им ги враќа криминалците на Албанија,…

Британија планира масовна депортација на криминалци и…

Експлозија во Филаделфија: Најмалку 4 лица загинаа…

Најмалку четири лица загинаа по експлозија во…

ПОВРЕДЕН РУДАР СВЕДОЧИ ЗА ТРАГЕДИЈАТА ВО СОКОБАЊА:…

Директорот на Општата болница во Алексинац, д-р…

ОСУММИНА ЗАГИНАТИ ВО ЕКСПЛОЗИЈА ВО РУДНИКОТ КАЈ…

Осуммина рудари загинаа во експлозија на метан…