Објавено на:

(Видео) Страшно: И Николаев срамнет со земја: Има ранети и починати украински војници

t

Ракетен напад денес беше извршен врз украинскиот град Николаев. „Калибар“ полета кон објектите на вооружените сили на Украина.

Меѓу армијата има мртви и ранети, бројката надмина десетици луѓе, – јавува Алексеј Гончаренко.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Њујорк Тајмс: Американските разузнавачки агенции велат дека…

Американските разузнавачки агенции велат дека членовите на…

“Демократска Бугарија” бара веднаш по составување на…

Поднесуваме предлог-одлука за испраќање воено-техничка помош за…

Украинците вријат-Путин потпиша: Нуклеарната централа “Запорожје” од…

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша декрет со…

На Зеленски му е драго што Бајден…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска разговара со…

Путин планира нуклеарен тест во близина на…

Се стравува дека рускиот претседател Владимир Путин…