Објавено на:

(Видео) Страшно: И Николаев срамнет со земја: Има ранети и починати украински војници

t

Ракетен напад денес беше извршен врз украинскиот град Николаев. „Калибар“ полета кон објектите на вооружените сили на Украина.

Меѓу армијата има мртви и ранети, бројката надмина десетици луѓе, – јавува Алексеј Гончаренко.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ќе ги смири ли Ердоган Русија и…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави…

(Фото) Агенти на Службата за безбедност на…

Катедралната црква „Свето посредување“ во Бориспил во…

Пратениците изгласаа, Путин нека му ја мисли:…

Народните претставници на Бугарија почнаа да ја…

Кремљ: Зеленски ако сака може да ја…

Русија верува дека украинскиот претседател Володимир Зеленски…

Путин: Западот го користи украинскиот народ како…

Западот со сите средства се обидува да…