(Видео) Таче ја промаши: Нов гаф на премиерот, говореше за „Видео Подгорец“

t

Премиерот, Димитар Ковачевски утринава имаше нов гаф на церемонијата по повод прославата на 5 мај, Денот на македонскиот јазик.

Ковачевски додека говореше за тоа кој се говорел и творел на македонски јазик го спомена Видое Подгорец еден од најплодните македонски писатели, патописец, поет, раскажувач и романописец за деца и возрасни.

Но Таче ја промаши…

Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Битиќи за ТВ Стар: Во 2023 ќе…

Тековната 2023 година ќе ја преполовиме инфлацијата,…

Општина Карпош ќе доделува субвенции за купување…

Со вкупен фонд од 700.000 денари кои…

Шефот на „Вагнер“ ја предупредува Москва: „Почнува…

Евгениј Пригожин го предупреди рускиот министер за…

ИМ СОБРАЛЕ ПАРИ ВЕТУВАЈЌИ ИМ ГЕРМАНСКИ ВИЗИ:…

Двете се задржани во Полициската станица Гостивар…

Ќерката на еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ…

Пишува Мери Горгиевска (Посветено на осумте индивидуи…