(Видео) За малку ќе беа “пошљакани”: Тензијата зовре, Барди експлодираше!

t

Фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Бугарија кој вечерва се играше на Националната арена “Тодор Проески” во Скопје, за жал заврши со гостинска победа (0-1). Со тоа, бугарскиот национален тим го го зазеде второто место во групата, пред Македонија. 

Тензична атмосфера владееше од самиот почеток на натпреварот, а за малку ќе ескалираше со тепачка на теренот кога по провокација од Бугаринот Кирилов, Енис Барди реаграше малку пожестоко.

На средината од теренот дојде до мешаница во која учествуваа голем број фудбалери. Сепак, за среќа беше избегнат инцидент и актерите на теренот се смирија. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Котлар: Она што ни го кажуваат членовите…

Историските вистини не се потребни во политичката…

Милотинова: Белград и Москва немаат интерес Македонија…

Ниту Белград ниту Москва немаат интерес Бугарија…

“Македонски Бугарин” од Охрид: Бугарските клубви се…

Антибугарската реторика се засили во Република Македонија…

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

ЛЕВИЦА БАРА ИТЕН ПРЕКИН НА ПРЕГОВОРИТЕ СО…

ЛЕВИЦА НА СЕДНИЦА НА ЦК ГО РЕАФИРМИРА…