Објавено на:

(Видео) Терористички напад во Тел Авив – неколку лица се повредени

t

Неколку лица се повредени во огнениот напад на улицата Дизенгоф во Тел Авив, јавуваат израелските медиуми.

Според „Тајмс оф Израел“, пукањето се случило на неколку локации на улицата, а според Канал 13, повредени се шест лица, од кои тројца се тешко повредени.


Канал 12 јавува дека најмалку четири лица се повредени.

Медиумите јавуваат дека напаѓачот е во бегство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Британци физички нападнале охриѓанец – Полицијата ги…

Двајца млади британски државјани се уапсени во…

После 15 години Чавушоглу во посета на…

Турскиот министер за надворешни работи Мевлут Чавушоглу в среда…

Прв случај на мајмунска сипаница е потврден…

Израел го пријави првиот потврден случај на…

Во одвоени случаи нападнати тројца малолетници во…

Две малолетнички и еден малолетник во три…

Руски медиуми предупредуваат: Израел се подготвува за…

Израел се подготвува за војна со Иран.…