Објавено на:

(Видео) Тешко на Украинците: Русија објави снимки од ракетниот систем “Ураган” – каде ќе допре…

t

Руското Министерство за одбрана објави снимка од борбениот ефект на повеќецевните ракетни системи во Украина.

Како што се наведува, единиците на руската ракетна артилерија ја неутрализираат хуманоста и воената опрема на екстремистите и формациите на вооружените сили на Украина.

„Идентификуваните додатоци, мистичните цели се потиснуваат со оган од повеќецевни ракетни системи „Ураган“ со калибар 220 мм. Оганот е насочен кон подрачјата на концентрација на сили, артилериски и минофрлачки батерии, командни пунктови и непријателски утврдувања“, соопшти Министерството.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полјански за воената операција на Русија: Можеме…

Полјански за специјалната операција: Може да биде…

Украина го зголемува воениот буџет

Украинскиот парламент одобри зголемување на трошоците за…

Централната банка на Русија почнува со етапно…

Централната банка на Русија откри дека започнала…

Земја, која со оружје помага друга земја,…

Професорот Љубомир Цуцуловски на Фејбук објави кратка…

Меѓународната на нозе: Британец, Швеѓанец и Хрват…

Уште пет странски платеници кои се бореле…