(Видео) Тоа е кога ќе се дочепаш на власт неспремен: Таче јадел шкампи, остриги и ракчиња со сирење, тоа е причина за турењето

t

Александар Митовски во денешната епизода на “Тешки муабети” откри од што се затруле премиерот Димитар Ковачевски и неговиот шеф на кабинет.

“Тоа е кога ќе се дочепаш на власт неспремен. Јаделе во Грција шкампи, остриги и ракчиња со сирење… Уште јогурт има фалел… Така да од тоа се отруле Таче и шефот негов на кабинет.” – рече Митовски.


Пред неколку денови од инфективната клиника и Владата потврдија дека премиерот Ковачевски е примен на инфективната клиника со болки во стомакот поради труење со храна.

Од клиниката информираа дека Премиерот е во добра состојба.

Гледајте ја целата емисија на следниот линк:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Митовски го „избрка“ Таче од сопствената…

Првите потврдени сознанија дека Русија подготвува инвазија…

Ковачевски: Минималната плата од 18.000 денари е…

Минималната плата од 18.000 денари е реалност,…

(Видео) Со Мерцедес од половина милион евра…

Во сите лозарски региони денес свечено се…

Ковачевски се сретна со Фон дер Лајен…

Од Владата известуваат дека Премиерот Ковачевски се…

Ковачевски: Заложбите на Делчев се наша заедничка…

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар…