(Видео) Тоа е кога ќе се дочепаш на власт неспремен: Таче јадел шкампи, остриги и ракчиња со сирење, тоа е причина за турењето

t

Александар Митовски во денешната епизода на “Тешки муабети” откри од што се затруле премиерот Димитар Ковачевски и неговиот шеф на кабинет.

“Тоа е кога ќе се дочепаш на власт неспремен. Јаделе во Грција шкампи, остриги и ракчиња со сирење… Уште јогурт има фалел… Така да од тоа се отруле Таче и шефот негов на кабинет.” – рече Митовски.

Пред неколку денови од инфективната клиника и Владата потврдија дека премиерот Ковачевски е примен на инфективната клиника со болки во стомакот поради труење со храна.

Од клиниката информираа дека Премиерот е во добра состојба.

Гледајте ја целата емисија на следниот линк:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски во Виена: Економската соработка и интеграција…

Економската соработка и интеграцијата на земјите е…

Срдечна средба на Ковачевски со Александар Сорос

Премиерот Димитар Ковачевски на маргините на Парискиот…

Нов резил од премиерот: Бектеши зборува за…

Премиерот Димитар Ковачевски денеска беше прекорен од…

Ковачевски: Бевме воздржани за резолуцијата за Газа…

Одлуката за гласање на Резолуцијата на ОН…

Ковачевски: Изборите ги распишува претседателот на Собранието…

Премиерот Димитар Ковачевски попладнево од собраниската говорница…