Објавено на:

(Видео) Торнадо носи се пред себе во Германија

t

Торнадо носеше покриви и дрва, а според првите податоци има и повредени во Германија.

Околу 17 часот големо невреме ја погоди Германија, а торнадото направи штета во неколку места.


Во продолжение на снимката може да погледнете како изгледаше невремето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија го затвори гасоводот “Северен тек” до…

Рускиот гасовод „Северен тек“ до Германија ќе…

Германија инсистира на укинување на забраната за…

Германската влада е огорчена од дејствијата на…

Шокантна глетка за германската полиција: Пронајдоа бебе…

Полицијата во Брисел наиде на шокантна глетка…

Унгарија кон Германија: Не сакаме да ни…

Унгарија не сака да и се држи…

Опасно торнадо во Холандија: Еден мртов и…

Реткото торнадо уби најмалку едно лице, а…