Објавено на:

(Видео) Торнадо носи се пред себе во Германија

t

Торнадо носеше покриви и дрва, а според првите податоци има и повредени во Германија.

Околу 17 часот големо невреме ја погоди Германија, а торнадото направи штета во неколку места.

Во продолжение на снимката може да погледнете како изгледаше невремето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германското оружје се покажа како неуспешно во…

Германското оружје се покажа неуспешно во Украина.…

Германија планира да испрати војници во Босна…

Поради обидите на Русија да ја дестабилизира…

Германија е на работ на рецесија

Економскиот раст на Германија стагнираше во вториот…

Берлинскиот ѕид падна ама… Германците повторно поделени…

Германците се поделени на „западни“ и „источни“…

Хорор во Германија: Мајка ги фрлила децата…

Полицијата во градот Зарбрикен, во западна Германија,…