Објавено на:

(Видео) Торнадо уништи град во Кина за само една минута

t

На снимката од државната кинеска телевизија „CCTV“ се гледа како торнадо со огромна моќ го погодува градот Фошан на југот на земјата.

Иако траело само околу 60 секунди ја руши инфраструктурата, куќите и возилата, има и откорнати дрвја и столбови, но за среќа нема човечки жртви.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ги зафркнавме со санкциите: Русија го зголеми…

Руските енергенси се пренасочуваат во Азија: извозот…

Џипинг: Вистинската демократија во Хонгконг започна по…

Вистинската демократија во Хонгконг започна по неговото…

Кина им сржа на Г7: Не се…

Кина ги повикува земјите од Г7 да…

НАТО ќе ја означи Кина како “системски…

Во новиот стратешки концепт на алијансата, НАТО…

Борис Џонсон сака Г7 да го размрда…

Може да се најде рамнотежа помеѓу заштитата…