Објавено на:

(Видео) Торнадо уништи град во Кина за само една минута

t

На снимката од државната кинеска телевизија „CCTV“ се гледа како торнадо со огромна моќ го погодува градот Фошан на југот на земјата.

Иако траело само околу 60 секунди ја руши инфраструктурата, куќите и возилата, има и откорнати дрвја и столбови, но за среќа нема човечки жртви.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фенгхе: Кина не може да се “скроти”,…

Кинеската Народноослободителна армија не се плаши од…

Црвен аларм во Кина: Најмногу заразени со…

Во Кина се регистрирани повеќе од 2.400…

“Глобал Тајмс”: Европа нема да ги жртвува…

Европа ги трпи последиците од украинската криза…

Нови провокации: Американски пратеници во посета на…

Делегација американски пратеници денеска пристигна во Тајван,…

Кисинџер: САД се на работ на војна…

Поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер (99)…