Објавено на:

(Видео) Трагедија: Автобус со деца од Србија се преврте во Бугарија

t

Во Бугарија се превртел автобус со деца од Србија, а во несреќата се повредени неколку лица, јавуваат српските медиуми.

Автобусот излетал од патот во канал и се превртел на страна на патот Тракија кај Стара Загора, на 217 километри од Софија.

Заменик-главниот секретар на бугарското МВР, Станимир Станев вели дека се повредени 10 лица, но сериозноста на повредите се уште не е позната, јавуваат бугарските медиуми.

Автобусот излетал од патот и се превртел, а во него имало деца кои се враќале од одмор на Црното Море.

Во несреќата се повредени 12 лица, осум деца и четворица возрасни, но нема жртви, тврди РТС.

Повредените се пренесени во болницата во Стара Загора, која е најблиску до местото на несреќата.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ашковски разочаран: Заслужувме многу повеќе од двата…

Очекувано не можеше да се сокрие разочарувањето…

И покрај поразот Милевски смета дека сме…

Македонија вечерва го загуби последниот натпреват во…

(Видео) За малку ќе беа “пошљакани”: Тензијата…

Фудбалскиот натпревар меѓу Македонија и Бугарија кој вечерва се играше на…

Социјалните мрежи вријат: Едни велат “Таче е…

Македонските фудбалски репрезентативци вечерва беа поразени од…

Македонија со пораз го заврши овогодинешното издание…

Фудбалската репрезентација на Македонија со пораз го заврши овогодинешното…