Објавено на:

(Видео) Трагедија во Мексико: Мост се сруши на церемонијата за негово отварање – има повредени!

t

Висечки мост се сруши додека преку него поминуваа поголема група на луѓе на церемонијата за негово отварање.

Трагичниот настан се случи во Мексико, а според првичните информации има осуммина повредени.

Засега нема детали за случката.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Најмалку 14 лица загинаа откако автомобил…

Најмалку 14 лица се повредени, од кои…

(Видео) Хорор во Мексико: 11 лица загинаа…

Стотици мексикански војници се распоредени во пограничниот…

Трагедија во Валандово: Млад маж пронајден мртов…

Во полицијата синоќа околу 19:30 часот било…

Трагедија во Прилеп: Маж почина откако бил…

На 29.07.2022 околу 13.20 часот во Полициска…

Нова трагедија во Грција: Загина 21 годишно…

Дваесетиедногодишен англиски турист, кој за време на…