Објавено на:

(Видео) Трагедија во Мексико: Мост се сруши на церемонијата за негово отварање – има повредени!

t

Висечки мост се сруши додека преку него поминуваа поголема група на луѓе на церемонијата за негово отварање.

Трагичниот настан се случи во Мексико, а според првичните информации има осуммина повредени.

Засега нема детали за случката.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Трагедија: Српска ракометарка почина во тешка сообраќајна…

Во тешка сообраќајна несреќа којашто се случи…

Хорор во Мексико: Силен земјотрес од 7,6…

Силен земјотрес со јачина од 7,6 степени…

Трагедија во Скопје: Почина 11-годишно дете откако…

Синоќа на Универзитетската Клиника за Анестезија, реанимација…

Трагедија: Неготинец почина откако воз удри во…

На 08.09.2022 во 02.00 часот пријавено е…

Детето што загина во Македонска Каменица прво…

Тринаесетгодишното дете кое вчера почина, било прегазено…