Објавено на:

(Видео) Трагедија: Патнички авиот со повеќе од 130 патници се урна во Кина

t

Патнички авион Боинг 737 на кинеската авиокомпанија се урна на југот на Кина, јавуваат медиумите.

Според првите информации, во авионот имало повеќе од 130 патници и членови на екипажот.

Според неофицијални информации, авионот се урнал во областа Гуангкси.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Земјите членки на ЕУ координирано ги повикуваат…

Земјите членки на Европската Унија денеска координирано…

Зајкова: Пенов имаше успешни проекти за Скопје,…

Ристо Пенов никогаш не се оддалечил од…

(Видео) Мобилизираните руски регрути учат да пукаат…

Мобилизираните граѓани поминуваат обука за модерна борбена…

Рамнодушноста ја убива демократијата: Зошто наместо функционална,…

Зошто наместо функционална, имаме формална демократија?(6.) Политичка…

Скандал – “Кој сака нека им врти”:…

Броевите на мобилните телефони на британската премиерка…