Објавено на:

(Видео) Трагедија: Патнички авиот со повеќе од 130 патници се урна во Кина

t

Патнички авион Боинг 737 на кинеската авиокомпанија се урна на југот на Кина, јавуваат медиумите.

Според првите информации, во авионот имало повеќе од 130 патници и членови на екипажот.

Според неофицијални информации, авионот се урнал во областа Гуангкси.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Белорусија ќе дозволи транзит на украинското жито…

Белорусија во петокот им потврдила на Обединетите…

ДЕНЕСКА ПОЛНЕЛ 40 ГОДИНИ: Таткото на македонскиот…

Ужасни вести денеска доаѓаат од Бугарија, од…

Мистериозна смрт на младиот Енвер- неговиот живот…

Енвер Пајазетовиќ почина на 35-годишна возраст во…

Пожар во фабрика за воена опрема во…

Пожарот бил локализиран откако зафатил површина од…

Сонот на Меси продолжува, Аргентина по пенали…

Фудбалската репрезентација на Аргентина победи во четвртфиналето…