(Видео) Траги-комедија, нашите цариници се корумпирани ама не знаат англиски: Како Бугари “го ограбиле” Џеф Безос?

t

Дека Бугарија е корумпирана држава знае и Џеф Безос и тоа од лично искуство.

Милијардерот доживеал траги-комична ситуација кога му биле нарачани книги од Амазон, а наместо пари добиле флопи диск.

– Ни порачаа книги од Амазон, но наместо пари ни пратија флопи диск и порака напишана на ливче.

„Парите се во флопи дискот, нашите цариници се корумпирани ама не знаат англиски“ – раскажува тој.

ЛИНК од видеото

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украина бара од Бугарија да ѝ даде…

Украина ја охрабрува Бугарија да ги даде…

Минималната плата во Бугарија следната година ќе…

Од следната година се очекува минималната плата…

Молотов коктел фрлен врз црква во Бугарија

Груб напад врз црква во Варна. Маж…

Милков: Во Македонија владее неказнивост и сите…

Откако францускиот предлог беше прифатен од РМ,…

Бугарија: Македонија ограничува основни човекови права и…

Министерството за надворешни работи на Бугарија "со…