(Видео) Транспортни и јуршни хеликоптери на НАТО над цела територија на Македонија!

t

До редакцијата на Инфомакс пристигнаа низа на видеа од движењето на воздухоплови над македонското небо.

На едно од видеата се забележува транспортен хеликоптер кој лета над Марков манастир во правец кон Гостивар.

На второт видео се гледа јуришен хеликоптер со полно наоружување како вози по автопатот Св. Николе – Штип во правец кон овчеполието.

Деновиве на Армискиот полигон „Криволак“ се реализира мултинационалната вежба „Брз одговор 22“ („Swift Response 22“), во која се одвиваат воздухопловно-десантни операции проследени со падобрански скокови и хеликоптерски и копнени активности на припадниците на армиите на Македонија, САД, Велика Британија, Франција, Италија, Црна Гора, Грција и Албанија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Британија не ја исклучува можноста да испрати…

Британскиот министер за одбрана Бен Волас денеска…

Црно ни се пишува – Таравари: Целта…

Свесни сме дека ова доближување со власта…

И Вучиќ ќе легне на брашното: Можеби…

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска во…

Минатиот пат ко беа бyгapcки полицајци овде…

“Бyгаpcки полициски службеници ќе дојдат на денот…

Британски министер: Русите користат тактики од Првата…

Британскиот министер за одбрана Бен Валас изјави…