(Видео) Траорно: Евакуираните цивили од Мариопол низ солзи го пцујат батаљонот Азов: Кучки, педе**, пукаа во нас и не користеа како жив штит!

t

„Азов, кучки! Луѓе си заминуваа – пукаа во нив“ Азов“, педе**! Пукаа во колони цивили кои се обидоа да одат во Володарск – пукаа во автобуси!

Цивилите кои побегнале од Мариопол зборуваат за ужасите што морале да ги издржат за време на градските битки.

Според нив, во градот има многу загинати цивили.. Радикалите од украинскиот „Азовски полк“ постојано ја попречуваа евакуацијата на цивилите, пукајќи во оние кои се обидоа да го напуштат градот. – велат евакуираните цивили.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Се огласија и од нацистичкиот баталјон…

Рано утрово експлозија одекна на Кримскиот мост…

Русите се пофалија: Уништени привремени пунктови на…

Повеќе од 130 милитанти на нацистичките формации…

(Фото) Припадник на Азов ѝ го продал…

Автомобилот на наводниот убиец на Дарија Дугина…

Ќе си лежат: Врховниот суд на Русија…

Врховниот суд на Русија, на барање на…

ОН се спремни да испратат инспекција во…

Портпаролот на ОН потврди дека организацијата е…