Објавено на:

(Видео) Траорно: Русинка ја смирува својата седум годишна ќерка и објаснува зошто двете се приведени од вооружената полиција

t

Вознемирувачко видео покажува како мајка Русинка се обидува да и објасни на својата расплакана ќерка зошто биле приведени од вооружена полиција. Мајката рече дека се приведени затоа што се противеле на војната на Владимир Путин.

Тие отидоа да постават цвеќе во украинската амбасада во Москва, а децата ги предадоа плакатите „Не за војната“ што ги нацртаа. Но, сите мајки и деца беа приведени.

Социологот Александра Аркипова раскажа за својот ужас кога мајките Екатерина Завизион и Олга Алтер и нивните деца Софија Гладкова (7), Лиза Гладкова (11), Гоша Петров (11), Матвеј Петров (9) и Дејвид Петров (7) ги држеле руски офицери.

„Сите беа приведени од полицијата“, рече таа.

Линк до видеото:

https://www.dailymail.co.uk/news/article-10569001/Terrified-Russian-mother-tries-calm-little-girl-women-children-arrested.html#v-3220279277974634183

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лавров удри по ЕУ: Нацистите ќе влезат…

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, предлага…

Кадиров “воскресна”: Жив и здрав сум!

На официјалниот Телеграм канал на чеченскиот лидер,…

Шојгу: Односите помеѓу Иран и Русија достигнаа…

Односите помеѓу Иран и Русија достигнаа највисоко…

Москва: Воените вежби на НАТО се подготовка…

Планираните воени вежби на НАТО во 2024…

Македонците наведени како посебен народ во Царска…

Соседните држави очигледно погрешно пресметаа кога мислеа…