(Видео) Трипати имавме понуда за влез во Влада, ако сакав власт што ќе ми е Христијан?

t

Формирање на нов опозициски блок ќе биде корисен и добро би било да се случи тоа, истакна Стевчо Јакимовски во денешната епизода на Тешки муабети.

– Јас сум за формирање на опозициски блог, ГРОМ и патриотски партии за да ги разбудиме националните чувства, а и да се водат потрезвени политики.

Поразително е што даваме негативен пример за граѓаните како би било кога ќе дојдеме на власт. Трипати имавме понуда да влеземе во Влада, ќе бевме власт ама не жалиме, сме донеле исправна одлука. Јас жалам, вложивме многу во оваа коалиција, 9 години.

Ако сме биле заинтересирани за власт ќе сме отиделе во Влада, што ми треба Христијан?, вели градоначалникот на Крпош, Стевчо Јакимовски.

Следете ја емисијата во живо на слениот линк: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=531260168784019&notif_id=1654683268951869&notif_t=live_video_explicit

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Јакимовски: Имаме медиумска и трговска војна

Во вечерашната емисија на “Тешки муабети” каде…

Град Скопје ќе додели средства за сите…

Советот на Град Скопје на денешната седница…

Јакимовски со барање до надлежните распустот да…

Градоначалникот на Општина Карпош Стевчо Јакимовски апелира…