Објавено на:

(Видео) Турскиот коментатор збесна: Реал Мадрид води во големото финале!

t

Екипата на Реал Мадрид на стартот на вториот дел дојде до водство против Ливерпул (0-1) од првата шанса во второто полувреме.

Валверде влезе по десната страна, си создаде простор и веднаш го проигра Винициус кој избегна офсајд-замка и стрелаше во мрежата на „црвените“ од Ливерпул.

  • Голот на Валверде против Ливерпул:

Извор: Гол.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Парови се разведуваат но продолжуваат да живеат…

Становите во Мадрид се се поскапи и…

Ливерпул го прегази Манчестер Јунајтед со 7:0

Ливерпул вечерва го декласира Манчестер јунајтед со…

Трансфер бомба: Елмас се сели во Ливерпул?

Од Островот доаѓаат неверојатни вести. Јирген Клоп…

(Видео) 200.000 демонстранти маршираа во Мадрид!

Најмалку 200.000 луѓе денеска маршираа во центарот…

Психопати насекаде: Жена претепала седуммесечно бебе во…

Седуммесечно девојче се бори за живот откако…