(Видео) Турција на нозе – Инцидент во Црното Море: Мина експлодираше при поминување на турски брод!

t

Турскиот рибарски брод „Ахмет Молаоглу 2“ наишол на мина во Црното Море, пренесуваат локалните медиуми.

Инцидентот се случил во близина на Инеада, во близина на Бугарија.

Пловилото по инцидентот е влечено до пристаништето со помош на други пловни објекти. Експлозијата не предизвикала поголема штета. Нема пријавени повредени лица.

Според бугарската специјализирана веб-страница maritime.bg, штетата е под водената линија во лакот и десната страна.Турските власти започнаа истрага.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дополнителни 36 спасувачи ќе бидат испратени во…

Дополнителни 36 припадници на специјалните сили обичени…

Ердоган: Наша цел е срушените градови да…

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган објави дека…

(Фото) Македонските војници на терен во Турција:…

Тимот на Армијата за пребарување и спасување…

Како да е малку еден проблем: Турската…

Дека неволјата никогаш не доаѓа сама, уште…

Град Скопје донира 6 милиони денари за…

Советот на Градот Скопје денеска на шестата…