Објавено на:

(Видео) УЖАСНА СЦЕНА НА ДЕНОТ НА ВЕТЕРАНИТЕ ВО ДАЛАС: Два бомбардера од Втора светска војна се судрија во воздух!

t

Не е познато колку луѓе имало на настанот кога авионите, Боинг Б-17 „Летечка тврдина“ и Бел П-63 „Кингкобра“, се урнаа по судирот околу 13.20 часот по локално време, соопшти Федералната управа за авијација.

Два авиони од времето на Втората светска војна се судрија во воздух денеска за време на комеморативен настан во Далас по повод Денот на ветераните. Засега нема информации за жртви во несреќата.

– Не е познато колку луѓе имало во авионите кога Боинг Б-17 „Летечка тврдина“ и Бел П-63 „КингКобра“, се урнаа по судирот околу 13.20 часот по локално време (20.20 по средноевропско време) – изјавија од Федералната управа за авијација.

По судирот, делови од леталото паднале на земја, предизвикувајќи пожар во близина. На местото се 40 противпожарни екипи.

Сведоците велат дека остатоците сега се расфрлани по автопатот 67 во Тексас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

По десет години затвор во Шпанија, водачот…

Вечерва после 20:00 часот на белградскиот аеродром…

(Видео) ХОРОР во Приштина: Бремена жена изрешетана…

Бремена жена на возраст од околу 35…

Христијаните веќе не се мнозинство во Англија…

Англија и Велс повеќе не се мнозински…

Ковачевски: Штајнмајер го цитираше Конески – Има…

Политиката што ја спроведуваме ги брани интересите…

(Видео) Освојување на Вселената: Кинеските астронаути пристигнаа…

Новиот тим астронаути стигнаа до кинеската вселенска…