Објавено на:

(Видео) Украинка од автомобил во движење фрла Молотов коктел на руски тенк

t

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како цивили учествуваат во одбрана на Украина. На видеото се гледа како жена фрла молотов коктел врз руски тенк од автомобил кој е во движење.

Новинарот Илија Помономаренко го сподели ова видео на својот Твитер профил и напиша „Руси, дали сте сигурни дека сакате војна со оваа нација?“


На видеото се гледа дека пламенот ја зафаќа гасеницата на тенкот како но и косата на жената која го фрла молотовиот коктел.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Русите направија “пепел”: Штаб на украинската…

Главниот штаб на украинската армија во Дњепропетровск…

Османи кон Кулеба: Македонците како никој друг…

Русија не само што ја мрази соседната…

Убиени 250 “нацисти”, уништени тенкови и ракетни…

93-ти ден од специјалната операција на Руската…

“Нож во грб”: Финска е против влезот…

Хелсинки не ги поздравува отстапките на патот…

Објавен планот на Путин: Победа до есен…

Русија наводно размислува за друг напад на…