(Видео) Украинските cили го грaнатираа селото Логвиново со забрaнето oружје

t

ЛНР соопшти дека украинските сили го гранатирале селото Логвиново со оружје од калибар 152 милиметри, што е забрането со договорите од Минск.

ОБСЕ потврди дека е евидентирана зголемена употреба на тешко оружје, забрането со договорите од Минск во источна Украина, што резултира со брзо зголемување на извештаите за штети и жртви, рече генералниот секретар на ОБСЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шојгу: Војната во украина ќе трае најмалку…

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу кажа…

Кирби: имаме пари за Украина за само…

Кирби рече дека доколку Конгресот не одобри…

Медведев се закани: Последните случувања во Украина…

Последните конфликти во Украина не оставаат многу…

(Анализа) НАТО ја губи војната во Украина

Анализа на новинарот и публицист Рон Унц…

Украина тврди дека го убила командантот на…

Украинската армија денес тврдеше дека го убила…