(Видео) Украинските cили го грaнатираа селото Логвиново со забрaнето oружје

t

ЛНР соопшти дека украинските сили го гранатирале селото Логвиново со оружје од калибар 152 милиметри, што е забрането со договорите од Минск.

ОБСЕ потврди дека е евидентирана зголемена употреба на тешко оружје, забрането со договорите од Минск во источна Украина, што резултира со брзо зголемување на извештаите за штети и жртви, рече генералниот секретар на ОБСЕ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Кличко контра Зеленски? Украина станува авторитарна…

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко, рече дека…

Столтенберг: Треба да се подготвиме за лоши…

Треба да се подготвиме за лоши вести…

Зеленски е задоволен: Се бориме со втората…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави дека војната со Русија…

Порошенко се пожали: Ме спречија да ја…

Поранешниот украински претседател Петро Порошенко соопшти дека властите утрово…

Уапсен осомничен саботер за теpopистичкиот напад на…

Саботерот имал двојно руско-италијанско државјанство, бил регрутиран…