Објавено на:

(Видео) Украински војници ја урнаа бистата на командантот кој ја порази нацистичка Германија во Втората светска војна

t

Украинската војска во Харков беше отстранета биста на познатиот советски маршал Георги Жуков, кој командуваше во голем број клучни битки во кои беше поразена армијата на нацистичка Германија во Втората светска војна.

Локалните власти, кои претходно беа против отстранувањето на споменикот на Жуков, не се огласија со коментар по рушењето на бистата.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Иванов: Кога државата зема кредити да даде…

Кога државата зема кредити за да ги…

Инфомакс е, и ќе биде редакција на…

Во вечерашното издание на "Teшки муабети" се…

Се спрема нов напад? Русија ги засилува…

Руските граничари на границата со Украина се…

(Фото) Ова се сите осомничени за случајот…

Управата за финансиска полиција денеска поднесе седум…

Не можете да кажете дека сте биле…

Не можете да кажете дека сте биле…