Објавено на:

(Видео) Украинците на Евровизија победија со крадена песна од Аца Лукас?

t

Песната со која Украина победи на Евровизија е крадена песна од Аца Лукас, објавуваат српските медиуми.Поточно, станува збор за нумерата „Соба за плачење“ која Лукас ја објави во 1996 година.

Песната е авторско дело на Лукас и сопругот на Марина Туцаковиќ, Фута.


Лукас вели дека нема дилеми дека е неговата песна.

Победивме а не ни отидовме. Сите се покрадоа бидејќи победи песната која ја испеав уште пред 20 години.

Слушнете ги двете нумери и проценете.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Седум капитални проекти за седум дена! –…

Седум капитални проекти за седум дена и…

Јакимовски положи цвеќе на споменикот на децата…

Денеска во 11:00часот положив цвеќе на споменикот…

Исмаил: Нели бе Бујар малку е срамота,…

Бујар Османи, Министер за надворешни работи на…

Предлогот не е ниту Француски… Пендаровски, Ковачевски…

Еден од ретките бугарски политичари кој има…

Фуере: Преговарачката рамка е затвор за Македонија!

Поранешниот специајлен претставник на Европската унија и…