Објавено на:

(Видео) Украинците на Евровизија победија со крадена песна од Аца Лукас?

t

Песната со која Украина победи на Евровизија е крадена песна од Аца Лукас, објавуваат српските медиуми.Поточно, станува збор за нумерата „Соба за плачење“ која Лукас ја објави во 1996 година.

Песната е авторско дело на Лукас и сопругот на Марина Туцаковиќ, Фута.

Лукас вели дека нема дилеми дека е неговата песна.

Победивме а не ни отидовме. Сите се покрадоа бидејќи победи песната која ја испеав уште пред 20 години.

Слушнете ги двете нумери и проценете.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пак си „играме“ со мечката: Во Битола…

Министерството за надворешни работи на Русија соопшти…

Јонуз за Голема Албанија: Ќе има крв…

Во Македонија нема кoлумниста што секоја колумна…

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето…

Во координација сме со јавен обвинител и…

Македонија доби 6,5 милиони евра КАЗНА од…

Минатата година на Европската банка за обнова…

Телефонски разговор Османи – Милков

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи оствари…